Wiemy jak będą wyglądały miejskie poidełka

Share Button

Miasto ogłosiło wyniki konkursu ma wzór miejskich źródełek, które będą montowane na hydrantach w przestrzeniach publicznych na terenie Warszawy.

Na konkurs ogłoszony przez miasto, wspólnie z Oddziałem Warszawskim SARP i Fundacją Bęc Zmiana wpłynęły 22 prace, które ocenił 10-osobowy sąd konkursowy, w skład którego weszli m.in. przedstawiciele władz miasta, Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich, Politechniki Warszawskiej oraz Maciej Czapliński – pomysłodawca i autor projektu „Pij Warszawo”, zgłoszonego w ramach budżetu partycypacyjnego.

Warszawskie poidełkoWyniki konkursu ogłoszono w środę, 19 kwietnia. Sąd konkursowy przyznał I nagrodę (20 tys. złotych oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej) Paulinie Lis – Meldner Design Studio w składzie: Paulina Dorota Lis, Marcin Kucharczyk, Krzysztof Meldner, Maciej Meldner. – Serdecznie gratuluję zwycięzcy. Zależało nam na znalezieniu jak najlepszej formy poidełka, zarówno pod względem estetycznym jak i technicznym – mówi Michał Olszewski, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy. – To będzie kolejny element wyróżniający Warszawę.

Sieć miejskich źródełek zapewni mieszkańcom i turystom dostęp do bezpłatnej, czystej wody pitnej. Urządzenia będą montowane przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy na hydrantach podziemnych m.in. na Placu Zbawiciela, pl. Bankowym, pl. Unii Lubelskiej, Placu na Rozdrożu, skrzyżowaniu ul. Dobrej i Tamka, na Bulwarze B. Grzymały Siedleckiego oraz w okolicy Starego Miasta.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

Share Button

Polecamy również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyścigi konne na Służewcu
W niedzielę inauguracja sezonu wyścigowego na Służewcu

Już w najbliższą niedzielę 23 kwietnia o 14.00 zainaugurowany zostanie 73. sezon wyścigowy na Służewcu. Podczas pierwszego dnia odbędzie się...

Zamknij