Urząd kupi działkę pod budowę Ciszewskiego-bis

Share Button

Rada Warszawy zgodziła się na nabycie przez urząd miasta gruntu położonego przy ul. Ciszewskiego. Działka, której wykup jest konieczny dla budowy połączenia Ursynowa z Wilanowem, położona jest na terenie, dla którego nie obowiązuje studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy, ani miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

W związku z tym istnieje ryzyko zabudowy tego terenu, zwłaszcza że na wniosek właścicielki toczy się postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę na tym terenie budynku biurowo-usługowego z częścią mieszkalną. Urzędnicy tłumaczą, że konieczny jest wykup tej nieruchomości od prywatnego właściciela przed wydaniem decyzji ZRID, co uchroni teren przed zabudową kolidującą z przyszłą inwestycją drogową.

Środki na wykup tej strategicznej z punktu widzenia budowy drogi nieruchomości, zostały zarezerwowane w budżecie miasta na rok 2017. Uchwała radnych przybliża cel, jakim jest realizacja już drugiego, cywilizowanego połączenia drogowego dzielnic Ursynowa i Wilanowa (pierwszym jest budowane obecnie połączenie ulicą Rosnowskiego). Zarówno Ursynów południowy, jak i północny będą zatem miały własne połączenia drogowe do sąsiedniej dzielnicy.

Budowa połączeń drogowych ułatwi dostęp do linii metra mieszkańcom centralnej części Wilanowa, ma też odciążyć ciąg komunikacyjny Doliną Służewiecką, która jest jedną z najbardziej „zakorkowanych” (zwłaszcza w godzinach szczytu) ulic Warszawy.

Obecnie, na zlecenie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, opracowywany jest projekt budowlany i wykonawczy w celu uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej do zadania „Budowa ul. Ciszewskiego na odcinku ul. Kiedacza – al. Rzeczypospolitej”. Coraz bardziej realna jest realizacja tej drogi w latach 2018-2019, gdyż środki na ten cel już są zabezpieczone.

Share Button

Polecamy również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Średnie zainteresowanie budżetem partycypacyjnym

5289 osób zagłosowało dotychczas na Ursynowie na projekty budżetu partycypacyjnego – wyliczył urząd miasta. Oznacza to, że na każdy 1000...

Zamknij