Umowa na budowę ośrodka kultury podpisana

Share Button

Umowa na budowę Dzielnicowego Ośrodka Kultury u zbiegu ulic Indiry Gandhi i al. Komisji Edukacji Narodowej została podpisana. Miasto na realizację inwestycji przeznaczy blisko 21,4 mln zł.

Na parterze zlokalizowany będzie hol wejściowy z galerią oraz klubem muzycznym, szatnie, sala widowiskowa i garderoby. Zespół sal dydaktycznych zaprojektowano na 2. i 3. piętrze. W budynku przewidziana jest sala widowiskowa na 350 osób oraz scena z pełną technologią sceniczną. Na drugiej kondygnacji zaprojektowano pokoje administracyjne i salę wielofunkcyjną z widownią na 100 osób, przystosowaną do przeprowadzania w niej widowisk artystycznych. Sala wielofunkcyjna może być również wykorzystywana, jako sala baletowa (po złożeniu foteli). Łączna powierzchnia użytkowa to 3 421,58 mkw. Przed budynkiem zostanie wybudowany parking na 107 miejsc postojowych.

– Na Ursynowie funkcjonują małe kluby i spółdzielcze domy kultury. Dzielnicowy Ośrodek Kultury pozwoli funkcjonować ze znacznie większym rozmachem i objąć szerszy niż dotąd obszar. Będzie to już druga samorządowa instytucja kultury na terenie dzielnicy Ursynów – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. – Mam nadzieję, że tę największą obok budowy Szpitala Południowego dzielnicową inwestycję uda się zakończyć zgodnie z harmonogramem i Ursynowskie Centrum Kultury rozwinie szybko skrzydła umożliwiając mieszkańcom lepszy dostęp do wydarzeń kulturalnych: koncertów, spektakli czy wystaw, jak również warsztatów dla dzieci i młodzieży w ramach edukacji kulturalnej – dodaje.

Jest to pierwszy dla tzw. Wysokiego Ursynowa dzielnicowy dom kultury. Będzie prowadził działalność w zakresie tworzenia i upowszechniania kultury. Obejmie ona edukację kulturalną, animację i rozwój amatorskiego ruchu artystycznego oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego i lokalnej tradycji. W ramach postępowania na realizację tego zadania inwestycyjnego wpłynęło 8 ofert. Wykonawcą inwestycji, jest Moris – Polska Sp. z o.o. Koszt inwestycji to 21 398 356,06 zł brutto. Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na 31 sierpnia 2018 r.

Share Button

Polecamy również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
„Ogórkami” na Noc Muzeów

Podczas „XIV Warszawskiej Nocy Muzeów” w sobotę 20 maja od godz. 12.30 do godz. 3 w niedzielę komunikacja miejska będzie...

Zamknij