Smog w Warszawie: 15 grudnia bezpłatna komunikacja miejska w stolicy

Share Button

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska prognozuje na czwartek, 15 grudnia, w godzinach popołudniowych i wieczornych pogorszenie jakości powietrza. W związku z tym władze Warszawy wprowadzają w tym dniu bezpłatną komunikację miejską.

– Zachęcam do korzystania z miejskiej komunikacji a nie z samochodów prywatnych. Pozostawienie ich na parkingach przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w mieście – apeluje Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi w WIOŚ, prognozowane wysokie stężenia są spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: spadkiem temperatury (a co za tym idzie większą emisją z ogrzewania domów) i bardzo niską prędkością wiatru. Osoby starsze i dzieci, astmatycy, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, powinny unikać dłuższego przebywania na zewnątrz. Władze Warszawy apelują także o powstrzymanie się od palenia w kominkach.

Przypominamy o całkowitym zakazie opalania domowych pieców śmieciami i odpadami. Przypadki ich spalania są ujawniane nie tylko na terenie prywatnych posesji, ale również u podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Tam też dochodziło do spalania m.in. odpadów pochodzących z produkcji, elementów starych mebli, jak również opakowań po substancjach chemicznych (np. olejach) czy opon. Taki proceder jest wykrywany podczas kontroli przeprowadzanych przez straż miejską korzystającą z niedawno otrzymanych mobilnych laboratoriów.

 

Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Fot. Facebook / Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie

Share Button

Polecamy również inne artykuły

2 thoughts on “Smog w Warszawie: 15 grudnia bezpłatna komunikacja miejska w stolicy

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
ul. Beli Bartóka
Czy Projekt Ursynów powstrzyma realizację kolejnego projektu z budżetu partycypacyjnego?

Współrządzące dzielnicą stowarzyszenie Projekt Ursynów organizuje spotkanie dotyczące projektowanej modernizacji ulic Bartóka oraz Jastrzębowskiego na północnym Ursynowie. Zmiany były przegłosowane...

Zamknij