Kolejny weekend wyścigowy na Służewcu

Share Button

W nadchodzącą sobotę i niedzielę na warszawskim torze rozegranych zostanie łącznie 15 gonitw – osiem w sobotę i siedem w niedzielę.

Jedyną gonitwą imienną w ciągu najbliższego weekendu będzie wyścig o Nagrodę Irandy. Jest to pierwszy etap przygotowań koni prowadzonych do Derby tzw. boczną ścieżką. W ten sposób folbluty od razu rozpoczynają rywalizację na dystansie 2000 m, omijając starty na krótszych dystansach. Wyścig rozegrany zostanie w niedzielę o 15.30. Z 7-konnej stawki tylko Marsy Alam nie ma w pierwszym zapisie do Derby. Najwyższą ocenę za wyniki w wieku dwóch lat ma Albaicin, który jesienią z niezłym skutkiem rywalizował na poziomie pozagrupowym.

W nadchodzący weekend po raz pierwszy w akcji zobaczymy też trzyletnie konie czystej krwi arabskiej. Do sobotniej gonitwy trzeciej zgłoszono siedem klaczy, natomiast niedzielny wyścig szósty jest obsadzony przez osiem ogierów.
Interesująca może być również rywalizacja arabów w gonitwie piątej w sobotę z udziałem sześcioletniego Salmana Al Khalediaha oraz grupy niezłych czterolatków.

Pół godziny później, o godzinie 17.00, na starcie staną najlepsze w Polsce kłusaki francuskie.

Bilety wstępu od 5 zł. Dzieci i młodzież szkolna do 18 lat oraz seniorzy powyżej 60. roku życia wchodzą za darmo. Bilety do nabycia również na www.eventim.pl.

Więcej informacji na www.torsluzewiec.pl.

Źródło: Rzecznik prasowy Toru Służewiec
Fot. Rzecznik prasowy Toru Służewiec

Share Button

Polecamy również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ratusz
Nie będzie warszawskiej metropolii. PiS wycofało projekt ustawy

Podjęliśmy decyzję, by wycofać projekt dot. metropolii warszawskiej, jeszcze w piątek pismo w tej sprawie skierowane zostanie do marszałka Sejmu...

Zamknij