European Cycling Challange: wesprzyj Warszawę w rywalizacji miast

Share Button

Od dziś trwa największa rowerowa rywalizacja mieszkańców miast European Cycling Challange. Warszawa już po raz czwarty bierze udział udział w ECC i liczy na kolejne podium.

– Rywalizujemy z największymi Europejskimi miastami, takimi jak Rzym, Dublin, Wilno czy Barcelona. Nasz cel to jak najlepsze miejsce w rankingu, ale przede wszystkim – jak najwięcej osób, które przekonają się do jazdy rowerem. Zachęcam, by trzymać się roweru nie tylko w maju, ale przez cały rok – mówi Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.

Do przesiadki na rower zachęci kampania #3MAJsięRoweru, skierowana do osób którzy nie są aktywnymi rowerzystami. Na początku maja zostaną zorganizowane śniadania dla rowerzystów i akcje outdoorowe, podczas których będą rozdawane materiały promocyjne dotyczące Europejskiej Rywalizacji Rowerowej, m.in. na kampusach uczelni wyższych. A w połowie maja wystartują dwie kampanie edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, skierowane do rowerzystów i kierowców.

Zwieńczeniem akcji będzie planowany na 10 czerwca największy przejazd rowerzystów ulicami Warszawy na pl. Defilad, gdzie odbędzie się piknik rowerowy.

Jak wziąć udział w European Cycling Challange?

Należy pobrać aplikację Naviki, zarejestrować się w niej, wybrać jako konkurs „ECC2017” i dołączyć do warszawskiej drużyny. Można też dołączyć do grupy, w której rywalizuje się ze znajomymi z uczelni, pracy, szkoły itd. Pod uwagę będą brane przejazdy w okresie od 1 do 31 maja, w których rower zastępuje inny środek transportu, czyli podróże z domu do pracy lub szkoły, po zakupy, do kina lub teatru, itp.

ZDM przygotuje statystyki, dzięki którym poznamy najbardziej rowerową dzielnicę Warszawy i dowiemy się która strona Wisły jeździ więcej na rowerach.

Każda osoba, która przejedzie co najmniej 200 kilometrów otrzyma upominek, przewidziane są też nagrody w postaci stacji napraw rowerów dla najaktywniejszych grup: firm, szkół ponadpodstawowych i wydziałów.

Źródło: Urząd m.st. Warszawa

Share Button

Polecamy również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Urząd Dzielnicy Ursynów
4 maja rusza budowa ul. Rosnowskiego

Jak informuje Urząd Dzielnicy Ursynów, w dniu 25 kwietnia została wydana decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, polegającej na...

Zamknij