60 lat Państwa Arczyńskich

Share Button

W sobotę w ursynowskim ratuszu miała miejsce niecodzienna uroczystość: 60 rocznica zawarcia związku małżeńskiego Państwa Leonardy i Janusza Arczyńskich.

Para przeżyła ze sobą 60 lat. Jak mówi córka pary Danuta Rydzewska, jej rodzice byli nierozłączni,  z przerwami kiedy Pana Janusza wysyłano na misje pokojowe ONZ. Jako żołnierz zawodowy brał udział w misjach w Wietnamie (1975), na Wzgórzach Golan i w byłej Jugosławii. Pani Leonarda całe życie przepracowała jako nauczycielka. Na warszawskim Ursynowie osiedlili się 17 lat temu. Lubili podróżować, zwiedzili Paryż, Madryt, Barcelonę, Maltę, Londyn. Wychowali dwie córki, doczekali się trójki wnucząt i dwójki prawnuczek. Mimo pięknego wieku (80 lat) wciąż otaczają ich przyjaciele,  ci z dawnych lat, ale też wciąż dochodzą nowi. Przyciągają do siebie ludzi ciepłem i humorem.

Urząd Dzielnicy Ursynów zachęca inne pary, które obchodzą w roku jubileuszu Ursynowa, okrągłe rocznice zawarcia związków małżeńskich – 40, 50, 60 lat, do zgłaszania się do Urzędu pod numerem 22 443 73 54 lub na adres e-mail: promocja@ursynow.pl. Przewidywane jest zorganizowanie wspólnej uroczystości jubileuszowej.

Źródło: Urząd Dzielnicy Ursynów
Fot.: Urząd Dzielnicy Ursynów 

Share Button

Polecamy również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ratusz Dzielnicy Ursynów
Ursynowski senior: bezpieczny, aktywny, zdrowy

Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza na kolejną edycję zajęć dedykowanych ursynowskim seniorom. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 26 kwietnia. W tym semestrze...

Zamknij