40 litrów krwi na 40-lecie Ursynowa

Share Button

Urząd Dzielnicy Ursynów ogłasza akcję „40 litrów krwi na 40-lecie Ursynowa”. 6 maja odbędzie się pierwsza zbiórka krwi organizowana wspólnie przez Urząd Dzielnicy Ursynów i Klub „Krewki Ursynów”.

Zbiórka odbędzie się 6 maja w godzinach od 10.00 do 15.00 przed Urzędem Dzielnicy Ursynów.

– Krew jest tym, bez czego nasz organizm nie może funkcjonować. Prawie każdy może się nią podzielić i do tego zachęcamy również naszych mieszkańców. Akcja „40 litrów krwi na 40-lecie Ursynowa” nawiązuje do naszej rocznicy i mam nadzieje, że jeszcze bardziej zmotywuje nas do podzielenia się darem, jakim jest krew – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Podczas zbiórki krwi odbędzie się również rejestracja potencjalnych dawców szpiku przy współpracy z Fundacją DKMS Polska.

Klub „Krewki Ursynów” zaplanował zbiórki krwi do końca roku w terminach: 6 maja, 1 lipca, 29 lipca, 26 sierpnia, 30 września, 28 października, 25 listopada. Klub Honorowych Dawców Krwi Dzielnicy Ursynów powstał na początku marca. Liczy ponad 50 członków. Spotkania odbywają się w ursynowskim Ratuszu, dwa razy w miesiącu. Szczegóły dotyczące działalności klubu, dostępne są na stronie: www.krewkiursynow.pl

40_litrow_krwi_na_40_lecie

 

Źródło: Urząd Dzielnicy Ursynów
Fot. Pixabay

Share Button

Polecamy również inne artykuły

Przeczytaj poprzedni wpis:
60 lat Państwa Arczyńskich
60 lat Państwa Arczyńskich

W sobotę w ursynowskim ratuszu miała miejsce niecodzienna uroczystość: 60 rocznica zawarcia związku małżeńskiego Państwa Leonardy i Janusza Arczyńskich. Para...

Zamknij